Δεν έπεισε η Γαλλία…

Dealer

Καλησπέρα φίλοι μου,

Σταθερή έδειξαν στα αμυντικά τους καθήκοντα οι Δανοί,δεν πρόκειται να αλλάξουν το πλάνο τους και στο σημερινό παιχνίδι.Οι Αυστραλοί θέλουν μόνο νίκη για να ελπίζουν στην πρόκριση,έχει ποιότητα ειδικά στη μεσαία γραμμή,λογικά θα ανοιχτούν.

Δεν έπεισε στην πρεμιέρα η Γαλλία,κέρδισε με γκολ στα τελευταία λεπτά την Αυστραλία και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση.Κάτι καλύτερο άξιζε το Περού στην ήττα με 0-1 κόντρα στην Δανία,είχε πολύ καλή παρουσία,μοιραίος παίκτης ο χαφ Κουέβα καθώς αστόχησε σε πέναλτι στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.Με ποιο επιθετικό σχήμα αναμένεται να παραταχθεί στο σημερινό παιχνίδι η Γαλλία,όλα για όλα θα τα παίξει το Περού.

Δίχως ιδιαίτερες αναλύσεις το Αργεντινή – Κροατία,αμφότερες έχουν ποιότητα στην μεσοεπιθετική γραμμή τους.Υπάρχει αξία στο να σκοράρει ο στόπερ Οταμέντι καθώς ανεβαίνει συχνά στις στημένες φάσεις,το έκανε και στο ματς με την Ισλανδία.